small logo oculusOCULUS, spol. s r.o.

domovské stránky výrobcu: OCULUS Německo | NIDEK Japonsko

Počítačové perimetry

 

small logo

Počítavé perimetry a jejich zajímavosti

Počítačový perimetr OCULUS Centerfield 2

Počítačový perimetr firmy Oculus je kompaktní přístroj ovládaný pomocí stolního počítače nebo notebooku. I přes své kompaktní provedení a malé rozměry je schopen měřit vidění v periferii - až do 70° ve všech směrech. Perimetr je vybaven elektricky nastavitelnou opěrou brady.

počítačový perimetr Centerfield 2
příklad výtisku naměřených hodnot

vzor výstupního protokolu z perimetru OCULUS Centerfield 2 (v příslušném rozsahu i Twinfield 2 - 90°ve všech směrech)

- jedná se o jednu z možností výtisku -

Počítačový perimetr CENTERFIELD 2 je celozorný perimetr 0 - 70° v horizontální i vertikální rovině pro normální statickou perimetrii, barevnou perimetrii (modro-žlutou) a automatickou kinetickou perimetrii 0 – 36°. Stimulační body se zobrazují novým projekčním systémem zezadu (patentováno), čímž je zachována stejná velikost a intenzita bodů.

Perimetr obsahuje řadu programů pro zkoušení v různých oblastech zorného pole. (Např. screeningový, glaukomový, macula včetně možnosti vytváření vlastního zkušebního programu, atd.). Maximální počet zkoušených bodů je 249, v centrální oblasti 0-30° max. 188.

Možnost ukládání naměřených dat do paměti, následné porovnávání s novými výsledky včetně vyhodnocení zlepšení, resp. zhoršení pacientova zorného pole. Výtisk výsledků v úrovňových symbolech, dB, stupních šedi, statistických křivkách, hodnocení GSP apod.

Celozorný počítačový perimetr OCULUS Twinfield 2

Celozorný počítačový perimetr Twinfield 2 firmy Oculus je celozorný přístroj ovládaný pomocí stolního počítače nebo notebooku. Je schopen měřit perimetrii - až do 90° ve všech směrech (celkem 180°) a to jak statickou, tak kinetickou. Možnost barevné perimetrie. Je standartně vybaven elektrickou bradovou opěrkou a držákem dioptrických korekcí. Dodávaný software umožňuje využití několika typů vyšetření a případné snadné doplnění o další typy definované speciálně dle Vašich požadavků.

celozorný počítačový perimetr Twinfield 2
Oculus logo Napište nám email | ©2005 OCULUS, spol. s r.o. | Oftalmologie | Pardubická 765, 500 04 Hradec Králové, tel.:495531140